Vnímame lásku okolo seba?

Autor: Anna Čunderlíková | 4.5.2011 o 11:03 | (upravené 4.5.2011 o 11:08) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  470x

Sme rôzni a  tak aj rôzne  reagujeme  na ťažkosti a problémy vo svojom živote. Každý po svojom. Veľa ľudí v ťažkých situáciach radšej „obráti svoj pohľad do seba,“  uzavrie sa pred okolitým svetom. Veľa ľudí zabudne v čom je, či bola ich životná sila. Zabudnú myslieť na ľudí, ktorí ich milujú, zabudnú na to, že hlbokú lásku majú na dosah ruky.

Keď sa Ivan a Milena brali, málokto veril v silu ich zväzku. Ivan študoval na vysokej škole, Milena štúdium prerušila a vychovávala syna. Aj Milenina mama „prorokovala, ako zlá vedma:" „Toto manželstvo nevydrží! Milena, otvor očí, pozri koľkí doštudovali s rovnakým partnerom?" Napriek všetkým predpovediam Ivan a Milena boli výnimkou, ibaže za akú cenu.

Milena spomína na toto obdobie so smútkom v hlase: „Bolo to hrozné, Ivan si odišiel do školy, na prednášky na cvičenia ... A ja? Ostali mi oči pre plač a spomienka na prvý rok štúdia, keď sme boli ešte „my", ja a Ivan." A Milena pokračuje: „Môj život sa zúžil na život medzi štyrmi stenami, na výmenu plienok. Mojim jediným spôsobom komunikácie sa stávala už len „detská hatlanina." „Viem, bola som sebecká, voči svojmu dieťaťu, veď práve ono mi dávalo silu." zhodnotila Milena toto obdobie. Manželstvo napriek rôznym prekážkam vydržalo aj po Ivanovej promócii.

Ich vzťahy boli skôr priemerné, ako výborné. Poznačil ich odlišný spôsob života a nakoniec aj odlišné využívanie volného času. Ivanovi učaroval golf. Milena si mohla dovoliť, len také aktivity, kde mohla zobrať aj syna. Je pravda, že Milena napriek všetkému mala Ivana veľmi rada a bola silne orientovaná na rodinu. A Ivan? Pomaly akoby zabúdal na ich veľkú lásku. Dni plynuli, jeden ako druhý...

Až raz, do ich života, vstúpila choroba. Milene začali zlyhávať obličky, zakrátko bola na dialýze a zaradená do programu na transplantáciu. Bolo to ťažké obdobie pre obidvoch. Až tu sa Ivan zastavil a uvedomil si, že tá silnejšia v ich vzťahu bola vždy Milena. Všetky starosti a problémy prekonávali vďake Milene, ktorá napriek všetkému mohla lásku rozdávať, veď ju mala plnú náruč, pre Milana i pre syna.

Milena na toto obdobie spomína takto: „Keď mi bolo najťažšie Ivan sedel pri mne v nemocnici celé hodiny a držal ma pevne za ruku." Milena si ešte aj dnes jasne spomína si na jeho slova, ako keby odzneli, len včera. Takto prihováral svojej manželke: „ Milenka moja, prosím ťa vydrž! Chcem Ťa späť..!„ Zrejme si až vtedy uvedomil, čo pre neho Milena znamená, že ona bola stále pri ňom, keď to potreboval. Teraz je rad na ňom.

Zdravotný stav Mileny sa stabilizuje, čaká na vhodného darcu. Určite im pomáha sila vzájomnej lásky a Ivanovo poznanie, že milovať znamená „byť tu vždy pre toho druhého..."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?