Nebojme sa požiadať o pomoc fantáziu...

Autor: Anna Čunderlíková | 5.7.2011 o 14:02 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  364x

Milujem letnú oblohu s kopovitými oblakmi. Milujem, len tak ležať v tráve a vidieť v nich postavy, tváre, zvieratá...Je úžasné predstaviť si, že sedíme na oblaku a len tak „blúdime po oblohe.“ Nie nebojte sa, som v pohode, len som si tak zaspomínala na dávne časy. Ale čo tak aj vedome rozhýbať svoju fantáziu a dôverovať jej bez ohľadu na vek?

Nie je to úžasné?Nie je to úžasné?Zdroj: internet

„Zadajme svojej fantázií úlohu," takto akosi začal môj rozhovor pri šálke kávy, na terase obchodného domu s Petronelou.

„Áno, zadajme svojej fantázii úlohu ešte dnes," hovorím, tak zo svojich skúsenosti. „Nie je nič nové, že náš mozog prijíma rozkazy a samostatne ich vykonáva aj vtedy, keď sa už zaoberáme inými vecami," hovorím Petronele a svoje slová umocňujem príkladom.

A určite ste to zažili aj vy. Vediete rozhovor a zrazu si nemôže spomenú na meno alebo dátum. Celkom určite viete, že to poznáte, je uložené niekde vo vašej pamäti. Nie je to príjemné, ale v rozhovore pokračujeme. A po niekoľkých hodinách, možno i dňoch si zrazu spomenieme na to „meno", či „dátum." Prečo? Časť nášho mozgu pracovala a hľadala odpoveď.

Nie je to dosť presvedčivé? Myslím si, že pokojne môžeme zadať úlohu svojej fantázií ešte dnes a s tou úlohou pred očami aj zaspávať. Lebo práve v spánku, žijeme veľmi intenzívne vo svojom podvedomí a tým aj v oblasti svojej fantázie.

Poznám veľa ľudí, ktorí to praktizovali a praktizujú, jedným z nich je aj Petronela, o ktorej som to doteraz nevedela. Nela, lebo tak ju oslovujú všetci mala vynikajúce odborné vzdelanie, manažérske predpoklady a pevnú vôľu. Ibaže miesto, po ktorom „pokukovala" bolo jediné v okrese a práve bolo obsadené o päť rokov staršou kolegyňou.

Nela sa otvára pre rozhovor: „Verila som, že raz to miesto bude moje. Videla som sa na tom mieste, na „nečisto" som si hovorila, čo by som v danej situácii urobila ja, ako by som riešila problémy. A na koniec som to miesto dostala."

„Ani neviem, prečo som sa ti zdôverila," pokračovala Nela. „Nikomu som to zatiaľ nepovedala."

Ako vyplynulo z rozhovoru začalo to Nelinou fantáziou, pokračovalo túžbou a snahou dosiahnuť vysnívaný cieľ. Tvrdo na sebe pracovala. Keď kolegyňa dala výpoveď a odchádzala za prácou do hlavné miesta Nela bola pripravená „zabojovať o svoj sen." Prihlásila sa na konkurz a miesto bolo jej. Nech to bolo akokoľvek, bola v správnom čase na správnom mieste a hlavne bola pripravená.

Nehanbime sa za svoje fantazírovanie, nebojme sa pohladkať svoju fantáziu. Vari nemáme vďaka tvorivej fantázii veľa z toho, čo človek dosiahol v oblasti kultúry a civilizácie.

Ale tiež netreba zabudnú, že fantázia bez schopnosti zrealizovať sen môže byť nebezpečná. Základom úspechu je rozhodne vytrvalosť a pevná vôľa.

No nech je to akokoľvek fantázia je bezhraničná a v každom z nás žije časť tejto bezhraničnej predstavivosti. Využime to. Oplatí sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?