Cikády...

Autor: Anna Čunderlíková | 16.7.2012 o 14:35 | Karma článku: 8,50 | Prečítané:  444x

Dovolenky sú v plnom prúde. Veľa ľudí sa zrejme k  moru  ešte len chystá. No sú aj takí, ako ja, ktorým zostali, už len krásne spomienky. Prejdem si fotografie, prehrám si video... Urobila som tak aj počas ostatného - upršaného víkendu a spomínala som. Na čo som spomínala najviac, a o čo sa chcem s vami podeliť?  Tentoraz to bude nádherný koncert  cikád. Čo nemôžem povedať, napíšem.  Ak máte chuť,  ostaňte chvíľu so mnou...

Neviem, ako vy, ale ja som cikády ešte nevidela. Rozhodne som si užila a vychutnala ich krásne a neúnavné koncertovanie. Cikády určite patria k mágii Jadranského mora. Aspoň tak si na ne spomínam ja. Minulý rok sme si ich vychutnávali v Tivate. Živo si viem predstaviť pláž Pržno,  pred ňou nádhernú zátoku, ktorú z ľavej i pravej strany lemujú skalné bralá, borovicový les a v ňom nádherne cvrlikali cikády. Pravidelne sme chodili na skaly, aby sme ich počúvať. Sadli sme si na útesy a bezstarostne sme sa započúvali do ich koncertu. Z jednaj strany teda cikády, z druhej strany šum mora. Nádherná pieseň, ktorú  vytvárali vlny svojim nárazom na skalné brala.  Určite je  to príjemné, keď sa namiesto rušného mesta  môžeme započúvať do koncertovania cikád.

Aj tento rok sme mali  takú príležitosť, do cvrlikania cikád sme sa započúvali pri  pešej ceste z Bečiči do Budvy. Pri  tejto ceste sa nám okrem iného ponúkal aj nádherný pohľad na  Budvansku pláž, ako inak sprevádzaný nádherným cvrlikaním cikád. Stálo za to, chvíľu si tam postáť a potešiť sa  tým nádherným „divadlom."

Hovorí sa, že cikády sú najhlučnejší hmyz, no rušia nádherne. Nemusí sa to každému páčiť. I tak navrhujem nezabudnite sa pri mori započúvať do neúnavného, ale nádherného koncertu cikád, možno sa zapáči aj vám. Na ceste k moru vám želám bezpečnú jazdu, či inú bezpečnú dopravu, krásny pobyt a načerpajte veľa, veľa... nových síl.

 

Zatisie3.JPG

 

Zatisie1.JPG

Tak toto bol domov cikád, škoda, že ich nepočujete.

Sklaly_vlavo.JPG

Budva.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?