Magnólia skvost každej záhrady...

Autor: Anna Čunderlíková | 7.8.2012 o 14:18 | Karma článku: 10,33 | Prečítané:  799x

Jar je úžasná,  príroda sa prebúdza k životu. Jarné kvety dávajú zbohom zime. Jednými z najkrajších kvetov jari sú bezpochyby kvety magnólie. Možno si poviete: „Čo to melie uprostred leta?"  Jar je dávno za nami. Máte pravdu, ibaže k tomu úvodu ma celkom náhodne  inšpirovala magnólia v našej záhrade. Tá zakvitla tohto roku už po druhý raz. Prvý raz na jar a druhý raz teraz  koncom júla a začiatkom augusta.

V literatúre sa uvádza, že magnólia  má vraj približne 120 druhov. Ani  presne neviem, ktorý druh máme my. Magnóliu sme zasadili pre tromi rokmi. Najskôr mala len zelené listy, akosi sa jej do kvetu nechcelo. Už sme si mysleli, že sme kúpili večne zelený  krík. Túto jar nám urobila radosť, zakvitla po prvý raz. Ale, že nám  magnólia zakvitne  teraz v auguste, tak to sme nečakali. Viem, že jeden druh magnólie,  kvitne až v septembri, ale že by kvitla dva razy do roka?

Potešila nás po druhý raz. Kvety magnólie vraj navodzujú romantické snenie, vzbudzuje čistú lásku, nevinnosť a pôvab. Magnólia sa údajne používa aj v liečiteľstve. Podľa povery prináša šťastie domu pri ktorom je vysadená. A ešte jedna informácia pre mladé nevesty. Niekoľko kvetov magnólie treba vraj nasypať pod spoločný matrac, tie potom udržia nežnú lásku medzi partnermi. Každá žena je v podstate tak trochu „čarodejka," tak prečo to neskúsiť?

 

Teraz už niekoľko záberov z našej záhrady. Na jar sú kvety výrazne, lebo magnólia rozkvitne skôr, ako sa rozrastú listy. Teraz bol tak trochu problém nájsť kvety uprostred listov, navyše na  takom malom kríčku, ako je ten náš. Máte aj vy podobné skúsenosti s magnóliou? Verím, že sa o ne podelíte.

 

Magnolia1.jpg

 

Magnolia2.jpg

 

Magnolia3.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov?

O úplatkoch sa pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

EKONOMIKA

Firmy sa bijú o zamestnancov. Čo to znamená pre ľudí?

Na pracovnom trhu chýbajú dlhodobo kvalitní zamestnanci.


Už ste čítali?