Úsmev, prosím... (1)

Autor: Anna Čunderlíková | 4.3.2011 o 12:35 | (upravené 2.4.2011 o 10:20) Karma článku: 9,79 | Prečítané:  454x

Úsmev a smiech majú čosi spoločné a tým je bezpochyby dobre naladený človek. Prečo nie? Určite aj tie najnepríjemnejšie situácie môžeme brať s humorom. Ibaže sa to treba naučiť, natrénovať práve tak, ako ktorúkoľvek inú činnosť.   Úsmev a smiech nám pomôžu prežiť radostný a veselý život a to aj vtedy, keď sa nám práve nedarí tak, ako by sme si želali. Pesimizmus predsa nič nerieši!

Nerozlučné priateľstvo, radosť  a miech.Nerozlučné priateľstvo, radosť a miech.Zdroj: internet
Smiech je úžasný liek, za ktorý sa neplatí a ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky. Napriek tomu sa hovorí, že sa vo všeobecnosti smejeme menej, ako tomu bolo pred pár rokmi. Faktom zostáva aj to, že sa menej smejeme aj s pribúdzajúcimi rokmi. Tak prečo to nezmeniť? Všimnime si, aké sú veselé deti, niekedy stačí, aby sme sa započúvali do ich džavotu a smiechu a určite nás nenechajú ľahostajnými. Nakazia nás svojich smiechom. Podarí sa mi vyvolať váš úsmev? Podarí sa mi prispieť k lepšej atmosfére všedného dňa? Pokúsim sa o to s tématickym celkom „Úsmev, prosím...,“ ktorý budem priebežne aktualizovať. Dnes začnem myšlienkami na tému úsmev a časom budem pridávať vtipy, ktoré ma najviac zaujali. Priala by som si, aby ste sa z času na čas zastavili na mojom blogu. Uvítam spätnú väzbu, vašu reakciu, zaujímavú myšlienkú, či vtip, ktorý zase najviac pobavil Vás a následne môže pobaviť nás všetkých. Úsmev, prosím po prvý raz. „Úsmev nestojí nič, a pritom je veľmi vzácny. Obohacuje toho, kto ho prijíma a neochudobňuje toho, kto ho dáva, trvá len chvíľu, ale spomienka naň je niekedy večná. Nik nie je taký bohatý, aby sa bez neho obišiel a nik nie je taký chudobný, aby ho nemohol darovať. Úsmev vytvára šťastný domov, je oporou v starostiach. Je citlivým znakom priateľstva. Unaveným prináša odpočinok, znechuteným prináša odvahu, v smútku je útechou a pri každej príležitosti prirodzeným liekom. Je dobre, že si ho nemôžeme kúpiť do zásoby, ani ukradnúť, preto má hodnotu práve vo chvíli, keď sa dáva. Keby si aj stretol niekoho, kto by pre teba úsmev nemal, hoci naň čakáš, buď veľkodušný a usmej sa naňho ty, pretože nik tak nepotrebuje úsmev, ako ten kto ho nemá pre iných. Sotva Ti zaň niekto zaplatí a možno ti ho ani nevráti, ale ty budeš určite nesmierne šťastný.“ Zdroj: Nikdy sa nezvdávaj, 15 povzdbudivých kapitol zo života. To je kniha, ktorú som dostala, ako darček od svojej priateľky. Ďakujem Aďa... PS: A na záver, tento poznáte? Viete, prečo má blondínka mokré vlasy, keď ide spať? Lebo dala rybke vo vani pusu na dobrú noc!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?