Keď do života vstúpi rakovina!

Autor: Anna Čunderlíková | 20.3.2011 o 6:59 | Karma článku: 4,61 | Prečítané:  569x

Nie som typ človeka, ktorý by rád hovoril na tému akejkoľvek choroby a rakoviny už vôbec. Aj preto sa vyhnem každej príležitosti, aby som nemusela hovoriť o nešťastí iných. Nerobím to úmyselne, zrejme sa tomu vyhnem podvedome. Uvedomujem si, že som až príliš empatická, veľmi rýchlo preberám na seba a intenzívne prežívam starosti iných a chorých osobitne. Viem, človek nemôže zatvárať oči pred realitou. A tak dnes jednu výnimku predsa urobím. Inšpirovala ma správa, ktorú som dostala e-mailom, kde odosielateľ žiada o rozposlanie e-mailu. Tento e-mail sa týka prosby práve pre týchto ľudí, ktorým do života vstúpila rakovina. Oslovilo ma to, aj preto som sa rozhodla, že na zverejnenie informácie využijem svoj blog.

Diagnóza „rakovina,“ nech postihuje akýkoľvek orgán, nech zastihne človeka v akomkoľvek veku znamená vždy veľké utrpenie. Okrem toho, že sa chorý človek a jeho rodina musí vyrovnať so zdravotným problém, so sociálnymi obmedzeniami, je to aj veľká psychická trauma. Bolestné je ochorenie tých najmenších. Neustále sa pýtame prečo? U dospievajúcich je prepuknutie a zvládnutie onkologickej choroby sťažené práve vývojovým obdobím, v ktorom sa nachádzajú. Adolescencia je náročné a dôležitejšie obdobie dospievania aj u zdravých mladých ľudí, nie to ešte u chorých. Rovnako zložité a bolestné to má matka, či otec, ktorí sú postihnutí týmto závažným ochorením. Okrem seba, myslia najmä na svoje deti a partnerov, ktorí sú často na nich závislí. Trpíme a cítime aj s rodičmi či starými rodičmi. Vyrovnať sa s tou diagnózou je veľmi náročné. A určite nie je zanedbateľná ani ekonomická situácia rodiny, časté hospitalizácie a finančne nákladná liečba. Môžeme s nimi cítiť, ale nemôže vedieť, čo cítia. Niekto to nevie, pokiaľ to neprežije. Myslím na ľudí, ktorým do života vstúpila rakovina a posúvam malú prosbu, ktorú som práve dostala e-mailom: „MALÁ PROSBA Drž palce a modli sa, aby rakovina bola liečiteľná.  Prosím všetkých, pošlite to ďalej. Hoci len jednému človeku. Mysliac na každého, kto má rakovinu,  spomínajúc na tých, čo s ňou bojujú,  aj na tých, ktorí svoj boj prehrali. Buď jedným zo spolucítiacich 7 percent populácie! Podľa meraní a skúmaní 93 % neposlalo sviečku ďalej.  Prečo - veď tu ide iba o formálny prejav podpory. Ani tomu nemusíte veriť - stačí poslať...  Nezostaň ľahostajná /-ý - nenechaj plamienok vyhasnúť !“ PS: obrázok, horiaciu sviečku žiaľ blog nezobrazí, myslím, že to nemusí byť len virtuálna sviečka, ak chcete môžete si ju reálne zapáliť. Je na vás, či tomu uveríte, či ste veriaci alebo ateista, jedno je isté, tak veľmi je potrebné, aby rakovina bola vyliečiteľná. A ľudia, ktorým rakovina vstúpila do života potrebujú našu pomoc a podporu. Príčiny rakoviny ešte stále nie sú jednoznačné. O čo skôr sa rakovinové ochorenie odhalí o to väčšia je nádej na vyliečenie. Využime ponuku zdravotných poisťovní na bezplatné preventívne prehliadky, urobme tak pokiaľ je ešte čas!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?