Nepokradneš...

Autor: Anna Čunderlíková | 5.5.2011 o 7:05 | (upravené 5.5.2011 o 7:12) Karma článku: 5,02 | Prečítané:  540x

Dnes som si vzala do pozornosti slovo „nepokradneš“ a to v súvislosti s návštevou hypermarketov. Nech by ste v tom akokoľvek hľadali „božie prikázania“ domnievam sa, že slovo „nepokradneš“ patrí do každej slušnej spoločnosti. Ibaže pomaly u nás neukradnú len to, čo je „zabetované“ alebo "niekoľko metrov pod zemou. " No neviem, neviem, či aj to má dnes istotu, že zostane na pôvodnom mieste. Alebo, že by platilo bez ohľadu na dobu, ktorú žijeme: „Kto nekradne, okráda svoju rodinu?“

„Kradnem, kradneš, kradneme ..." no zaplatiť to niekto musí. Najskôr asi zamestnanci, jednak svojimi nízkymi platmi a jednak rôznymi „pokutami." Nechcela by som s nimi meniť! Určite sa nedá pochybovať o tom, že našim kupujúcim kreativita nechýba. To by ste sa čudovali, ako rafinovane dokážu nakupovať. Ale aby som nebola nespravodlivá, upozorňujem aj na praktiky hypermarketov, „kontrolujte si pokladničné bloky." Tiež sa stane, že cena zvýhodneného tovaru je len v letáku alebo v regáloch, na nákupe sa neprejaví. Ale tento raz sa bude venovať zákazníkom, „náš zákazník, náš pán!" Či nie?

Istý pán nakupuje, nakupuje a potom za pokladňou nezaplatený tovar odôvodní, tým, že to nakúpil v inom hypermarkete, na inom mieste. Ešte, že bol taký pohotový, lebo tovar sa dal identifikovať podľa typu hypermarketu. No pokladničný doklad nemal, tak že to bolo slovo zákazníka, proti slovu pokladníka. Ale tým sa príbeh nekončil. Po niekoľkých hodinách prišiel syn, aby všetkým v hypermarkete vynadal. „Môj otec je mediálne známy, vy mu nebude vytvárať žiadny stres!" „Tak to si s vami vybavím na inom mieste..." uzavrel „starostlivý syn" kontrolu svojho otca.

V inom prípade pre zmenu nakupuje mamička. Chápem, že nemá, kde dať dieťa i to že dieťa je všetečné. Ibaže to neznamená, že kým príde po pokladňu má jej „všetečné dieťa" obľúbené sladkosti zjesť. A čo myslíte, kde skončili obaly zo sladkostí? No predsa zastrčené v regáloch!

Platí to aj pre menšie obchody. Na jar sú zahradníctva plné, čo plné, preplnené. Pani kupovala trávu na váženie a semená. Jedno také vrecúško semien má hodnotu často aj viac ako 1 €, keď ich bolo 10, už to bola celom slušná suma. Kým si pani balila trávu, iná „ochotná pani" jej stihla „pomôcť" a zobrala jej blok aj s 10 balíčkami. Je otázne, či potrebovala zrovna tie isté semená. Alebo, že by sa riadila zásadou „čo je doma, to sa počíta!" Tomu sa už hovorí, dobre nakúpiť. Čo na to povedať? Kradnú sa väčšie veci, čo tam po malých ...? A to nehovorím o tom, aký dávame príklad svojim deťom ...!

Alebo, že by sme všetci začali nakupovať, ako isté dve priateľky?

„Kde ideš?" pýta sa jedna druhej.

„ Idem si kúpiť plavky!"

„ Ak ťa nechytia, kúp aj mne!"

Ozaj len, či ju nechytili?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?