Na slovíčko, prosím...(1)

Autor: Anna Čunderlíková | 30.5.2011 o 10:05 | Karma článku: 5,48 | Prečítané:  373x

Slovo, slovo hovorené, slovo písané... Slovo, ktoré má nesmiernu silu. Tak, ako nás dokáže slovo potešiť, urobiť nám radosť, rovnako nás môže slovo aj hlboko raniť. Používajme teda každé slovo veľmi citlivo. Používame ho tak, aby sme neublížili sebe, svojim blízkym, priateľom, či známym? Určite to poznáte, ako radi by ste vzali slovo späť, ale to už nejde. Alebo naopak, ako radi by ste slovo dali, ale už je neskoro, lebo ten komu je určené, nás už nepočuje.

 

Môžeme „Srdcom zmeníme život k lepšiemu ...?" Môžno si poviete: „O čo sa snaží, veď svet nezmení!" A budete mať pravdu. No aj napriek tomu by som chcela motivovať všetkých ľudí dobrej vôle. Potešilo by ma, keby sa moji čitatelia zamysleli nad slovami, ktoré budem im bude priebežne a s láskou ponúkať. Verím, že neodmietnu, ani prípadnú sebareflexiu. Ba, čo viac, potešilo by ma, aby sme spoločne a „so srdcom" menili svoj život k lepšiemu.

Vy, ty, ona, on..., určite je nás viac, ktorí máme rovnaký názor na súčasnú spoločenskú situáciu. Verím, že som nie v tom sama. Mám pocit, že dobré slovo a dobré skutky sa z nášho života akosi vytrácajú a to je veľká škoda. Určite je tomu tak! Veď ako inak si potom môžeme vysvetliť eminentný záujem ľudí o katastrofické správy, ktoré v nás nutne vyvolávajú negatívne pocity. Ľudia dnes majú záujem najmä o všetko, čo sa extrémne odlišuje, ako bohatstvo-chudoba, láska-nenávisť, zdravie-choroba... A tiež záujem o politiku a veci verejné. To by bolo v poriadku, ale nás zaujímajú spravidla, len senzácie, nezhody, hádky politikov, či už na regionálnej alebo na národnej úrovni. Pozitívnych podnetov je v našom verejnom živote nepomerne menej, preto očakávam, že  túto moju snahu na zamyslenie neodmietnete ešte skôr, ako si jednotlivé príspevky prečítate.

V tejto rubrike k vám prichádzam príbehmi, ktoré sú zozbierané, z rôznych časových období, príbehy zo všetkých kútov sveta, ale najmä z môjho blízkeho okolia. Nebudú chýbať ani citáty z rôznych diel slávnych osobností, ktoré budú popretkávané, ako inak, krátkymi príbehmi. Pri ich čítaní chcem navodiť pozitívnu atmosféru a pozvoľna prejsť k úvahe a súčasnej realite. Každý príspevok by mal skončiť podnetom na zamyslenie. Verím,že sa prostredníctvom týchto myšlienok staneme dobrým priateľmi. Chcem veriť, že spolu zažijeme niekoľko skvelých chvíľ. Prečo nie ? Veď príbehy sú múdre, učia nás pociťovať rozdiely medzi dobrom a zlom a dávajú nám podnet zamyslieť sa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?