...ďakujem, mám sa dobre.

Autor: Anna Čunderlíková | 8.6.2011 o 13:56 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  584x

Poznáte to. Vždy, keď nás niekto stretne, často sa len formálne opýta: „Ako sa máš?“ No na odpoveď si ani nepočká. Nech je to tak, či onak ja za každých okolností odpovedám: „Ďakujem, mám sa dobre!“ Aj u mňa si niekto  na odpoveď nepočká, ide ďalej. Niekto sa na mňa prekvapenie pozrie a niekto pozrie aj s troškou závisti. Ale pre mňa slová: „Mám sa dobre“ skutočne vyjadrujú moje vnútorné rozpoloženie. Možno mám svoj „radar šťastia“ nasmerovaný tým správnym smerom...

Čo je šťastie? Ak niekto položí túto otázku napadne mi to české „ Muška jenom zlatá"! Príde mi to, ako veľmi výstižné. Čo je vlastne šťastie? Každý si pod slovami: „šťastie, mám sa dobre, som v pohode" predstavuje niečo iné. No jedno máme spoločné. Na to, aby sme mohli „prežiť šťastie" potrebujeme duševnú rovnováhu. Prečo to u niekoho funguje a u iného nie?

Čo preto robím ja? Postavila som si hrádze voči všetkému negatívnemu. Snažím sa intenzívne vnímať všetko pozitívne a hlavne, tešiť sa z maličkosti. Keď hovorím o pozitívnom myslení veľa ľudí z môjho okolia sa na mňa díva trochu podozrivo, nedôverčivo. Ja zase nechápem, ako si oni môžu vytvárať také negatívne scenáre, čo sa stane, keď... Mňa by to nikdy nenapadlo. Hovorí sa „nikdy, nehovor nikdy!" Ja však verím, že ma negatívne myšlienky „neprepadnú." Ak by sa tak predsa stalo, rozoženiem ich ešte v zárodku, tak ako vietor rozoženie mraky. Myslím si, že človek musí byť pripravený na „rozhovor so šťastím."

Ja sa každé ráno pozitívne naladím na nový deň. Prečo? Chcem, aby mi priniesol, čo najviac dobrého a pekného. Isteže, ani môj deň nie je každý len pekný a dobrý. Ale to je zase na mne, aký postoj zaujmem k vzniknutej situácii. Vtedy si poviem: "Ako by som poznala v živote dobré a pekné, keby som nepoznala aj ich odvrátenú tvár...?"

Prečo sa o to snažiť? Hlavne preto, že pozitívne myslenie je strážcom nášho zdravia a prevenciou voči starostiam. Viem nedá sa to naučiť zo dňa-na deň, chce to veľkú trpezlivosť. Skúste to! Ak človek chce, veľmi chce, dokáže všetko...!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?