Na slovíčko, prosím... (4)

Autor: Anna Čunderlíková | 26.6.2011 o 7:45 | (upravené 14.7.2011 o 6:37) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  451x

Šťastie je zmyslom nášho života, nepoprite to prosím! Je to tak! Kto by nechcel byť šťastný a úspešný? Chceme zažiť radosť v škole, v zamestnaní, s priateľmi, s kolegami a samozrejme v partnerstve, najmä v manželstve. Čím má človek viac životných skúseností tým viac si váži zdravie, šťastie, lásku, bohatstvo... a dokáže svoju kreativitu a činorodú prácu zamerať na dosahovanie svojich cieľov. Nadchnime sa teda pre svoj život!

K tejto úvahe ma priviedlo konštatovanie mojich známych z ostatných dní. A nie len mojich známych. Nech sa pohnete kdekoľvek ľudia si nesú so sebou veľký „batoh" problémov a negatívnych reakcií... Nemôžeme si za to tak trochu aj sami?

Často som bola vo svojom živote svedkom a uvedomovala som si, ako sa ľudia v mojom okolí správali. Veľa z nich robilo len to, čo od nich čakali iní, rodičia, učitelia, vedúci, partneri... alebo robili len to k čomu ich donútila situácia. A potom sa čudovali, že ich úspech obchádza.

Ako som to robila ja? Nikdy som nedovolila, aby iní mysleli za mňa. Napriek tomu rovnako, ako u iných, aj u mňa sa striedali úspechy i neúspechy. Ale ak sa mi niečo nepodarilo vždy som si položila otázku „aký podiel zodpovednosti mám na tom ja?" Snažila som sa aj z neúspechu poučiť. Uvedomovala som si, že to čo sa stalo už nezmením. Stalo sa..., ale môžem ovplyvniť svoju reakciu na to, čo sa stalo. Vždy som mala svoje smelé sny spojené s pevnou vôľou a dokázala som ich premeniť na realitu. Verte dá sa to! Nie je to žiadne konštatovanie z kníh, sú to moje životné skúsenosti. I keď nepopieram, veľa čítam, no informácie si vyberám a dôsledne triedim.

Myslite pozitívne! Kto narieka nemá čas rozmýšľať nad riešením. Aj prípadne prehry treba premeniť na štartovacie bloky na ceste za šťastím a úspechom. Hovorí sa, že nadšenie je nákazlivé, ľudia ktorí zaznamenajú naše nadšenie nebudú voči nám ľahostajní, budeme na nich pôsobiť, ako magnet. Verte nadšenie vždy vzplanie a každé nadšenie prinášanie nové nadšenie...

Ja som vždy myslela na to, že naplnenie životných úloh predpokladá nadšenie, obetavosť, výdrž, vernosť, čestnosť a otvorenosť. Skutočný úspech potom znamená záznam do „knihy nášho života." Ja tam svoj záznam mám a som naň aj patrične hrdá.

Ak je nadšenie skutočne nákazlivé, dúfam, že som infikovala v pozitívnom slova zmysle aj vás...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?