Nebojme sa požiadať o pomoc fantáziu...

Autor: Anna Čunderlíková | 5.7.2011 o 14:02 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  433x

Milujem letnú oblohu s kopovitými oblakmi. Milujem, len tak ležať v tráve a vidieť v nich postavy, tváre, zvieratá...Je úžasné predstaviť si, že sedíme na oblaku a len tak „blúdime po oblohe.“ Nie nebojte sa, som v pohode, len som si tak zaspomínala na dávne časy. Ale čo tak aj vedome rozhýbať svoju fantáziu a dôverovať jej bez ohľadu na vek?

Nie je to úžasné?Nie je to úžasné?Zdroj: internet

„Zadajme svojej fantázií úlohu," takto akosi začal môj rozhovor pri šálke kávy, na terase obchodného domu s Petronelou.

„Áno, zadajme svojej fantázii úlohu ešte dnes," hovorím, tak zo svojich skúsenosti. „Nie je nič nové, že náš mozog prijíma rozkazy a samostatne ich vykonáva aj vtedy, keď sa už zaoberáme inými vecami," hovorím Petronele a svoje slová umocňujem príkladom.

A určite ste to zažili aj vy. Vediete rozhovor a zrazu si nemôže spomenú na meno alebo dátum. Celkom určite viete, že to poznáte, je uložené niekde vo vašej pamäti. Nie je to príjemné, ale v rozhovore pokračujeme. A po niekoľkých hodinách, možno i dňoch si zrazu spomenieme na to „meno", či „dátum." Prečo? Časť nášho mozgu pracovala a hľadala odpoveď.

Nie je to dosť presvedčivé? Myslím si, že pokojne môžeme zadať úlohu svojej fantázií ešte dnes a s tou úlohou pred očami aj zaspávať. Lebo práve v spánku, žijeme veľmi intenzívne vo svojom podvedomí a tým aj v oblasti svojej fantázie.

Poznám veľa ľudí, ktorí to praktizovali a praktizujú, jedným z nich je aj Petronela, o ktorej som to doteraz nevedela. Nela, lebo tak ju oslovujú všetci mala vynikajúce odborné vzdelanie, manažérske predpoklady a pevnú vôľu. Ibaže miesto, po ktorom „pokukovala" bolo jediné v okrese a práve bolo obsadené o päť rokov staršou kolegyňou.

Nela sa otvára pre rozhovor: „Verila som, že raz to miesto bude moje. Videla som sa na tom mieste, na „nečisto" som si hovorila, čo by som v danej situácii urobila ja, ako by som riešila problémy. A na koniec som to miesto dostala."

„Ani neviem, prečo som sa ti zdôverila," pokračovala Nela. „Nikomu som to zatiaľ nepovedala."

Ako vyplynulo z rozhovoru začalo to Nelinou fantáziou, pokračovalo túžbou a snahou dosiahnuť vysnívaný cieľ. Tvrdo na sebe pracovala. Keď kolegyňa dala výpoveď a odchádzala za prácou do hlavné miesta Nela bola pripravená „zabojovať o svoj sen." Prihlásila sa na konkurz a miesto bolo jej. Nech to bolo akokoľvek, bola v správnom čase na správnom mieste a hlavne bola pripravená.

Nehanbime sa za svoje fantazírovanie, nebojme sa pohladkať svoju fantáziu. Vari nemáme vďaka tvorivej fantázii veľa z toho, čo človek dosiahol v oblasti kultúry a civilizácie.

Ale tiež netreba zabudnú, že fantázia bez schopnosti zrealizovať sen môže byť nebezpečná. Základom úspechu je rozhodne vytrvalosť a pevná vôľa.

No nech je to akokoľvek fantázia je bezhraničná a v každom z nás žije časť tejto bezhraničnej predstavivosti. Využime to. Oplatí sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?