(Ne)obyčajný letný deň...

Autor: Anna Čunderlíková | 18.7.2011 o 17:46 | Karma článku: 5,32 | Prečítané:  1310x

O tom, aký bude náš deň rozhodujeme len my. Niekedy stačí prejsť len pár kilometrov a máme pocit, že sme v inej „ v čarovnej krajine.“ Ja mám tento pocit vždy, keď navštívim kúpele Sliač. Z jednej takej návštevy Vám prinášam pár fotografii. Verím, že vyčarím peknú atmosféru aj pre Vás.

Sliač kúpele, nachádzajú sa v lesnatej krajine nad údolím rieky Hrona, priamo nad mestom rovnakého mena. Od okresného mesta Zvolen sú vzdialené len 5 km. Kúpele vyhľadávajú najmä pacienti so srdcovo-cievnymi chorobami. Minerálne žriedlá majú vysoký obsah kysličníka uhličitého. Z dostupnej literatúry sa dozvedáme, že vo svete sú známe len štyri kúpeľné miesta, v ktorých vyvierajú minerálne pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom kysličníka uhličitého. Iba jeden z týchto prameňov sa nachádza v strednej Európe a to práve na Sliači.

V ponuke nájdete široký výber aqua programov, kde sa môžete rozhodnúť pre rehabilitačný bazén, sedací uhličitý kúpeľ, suchý uhličitý kúpeľ - Biovak, klasickú masáž, prípadne sa môžete vybrať Fínsku saunu.

Po aqua programe, ktoré ponúkajú kúpele aj pre náhodných návštevníkov, či plánované jednodňové návštevy pre rodičov, starých rodičov i našich najmenších môžete ešte stráviť príjemné chvíle prechádzkami areálom, lesnými cestičkami ku kúpeľným prameňom, či prechádzkou medzi nádhernými záhonmi kvetov. Pred prudkým slniečkom týchto dní sa môžete ukryť priľahlom lesoparku. Lavičky okolo jazierka s fontánami priam lákajú k oddychu. Nájdete tu aj sochu A. Sládkovičom ospevovanej Maríny.

Ak som vás doteraz nezaujala máte aj iné možnosti, môžete sa rozhodnúť  pre vstup na termálne kúpalisko alebo do soľnej jaskyne, ktoré sú tiež v areály kúpeľov.

Rozmýšľate o programe počas prázdnin? Čo tak navštíviť práve kúpele Sliač? Môžete prežiť naozaj jeden (ne)obyčajný letný deň...

1Sliac_pred_parkoviskom.jpg

Sliač kúpele - pri príchode i odchode z parkoviska víta návštevníkov

kúpeľov pekná kvetinová výzdoba

 

4FontanaKD.jpg

Aj fontána pred kúpeľným domom je miestom príjemného oddychu

 

6Kvety_KDSlovensko.jpg

Kvetinový záhon pred KD Slovensko

 

7_fontana_park.jpg

Fontána v parku pred LD Palace je naozajstná oáza ticha

8Socha_Marina.jpg

Socha A. Sládkovičom ospievanej Maríny

Jazieka.jpg

Na záver posedenie pri jazierku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?