Cesta raka...

Autor: Anna Čunderlíková | 6.10.2011 o 14:25 | Karma článku: 6,90 | Prečítané:  342x

Cesta raka je rozprávanie o ceste Jakuba, obyčajného človeka. O ceste plnej vzostupov i pádov, šťastia i rezingnácie, láske i nenávisti...

Na knižný trh prišla nová kniha Cesta raka, ktorej autorom je  Peter Jaďuď, rodák zo Zvolena. Krst knihy sa konal 05.10. 2011 v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Krstným otcom bol Peter Lipa, slovenský spevák, skladateľ, organizátor hudobných podujatí, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni.

Po oficiálne časti nasledovanie čítanie autora. Z jeho prejavu bolo cítiť, ako veľmi sa stotožnil s hlavným hrdinom. Príbeh je podľa autora vymyslený a len vďaka historickým faktom v pozadí jednotlivých údalostí pôsobí autenticky. Jakub, hlavný hrdina poznáva život, najmä z odvátenej strany, všetky svoje prehry však prežíva s podporou a láskou svojich najbližších.

Čitateľ sa prostredníctvom "cesty raka" ponorí do sveta veľkých financií a politických hier. Dej románu sa odohráva v rôznych krajinách, v bývalom Československu, v Amerike, Kanade i Belgicku...

Zaujalo ma osobné stretnutie s autorom a v čítaní som pokračovala hneď, ešte večera večer. Priznám sa nemám knihu prečítanú celú, ale len ťažko som ju zatvára. Teším sa ďalšie čítanie. Kniha ma zaujala svojim dejom plným zvratov a napätia.

PS:prosím, môj názor zoberte, ako názor čitateľky a účastníčky krstu tejto knihy.

Ďakujem za pochopenie.

 

Masla.jpg

Krst knihy šampamským a symbolické previazanie stuhou krajskej knižnice

Jadud_Lipa.jpg

Kniha neostala dlho zviazaná, pokračovalo sugestívne čítanie autorom

Hladisko.jpg

Som rada, že som bola jedonou z účastníkov krstu nového knižného titulu Cesta raka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?