Neplytváme svojou energiou...?

Autor: Anna Čunderlíková | 18.10.2011 o 13:02 | Karma článku: 6,56 | Prečítané:  281x

Čo nám kradne energiu? Je toho viac, za všetko spomeniem jednostajné premýšľanie o veci, či osobách, hoci vieme, že situácie, ktoré s nimi súvisia sa nedajú zmeniť. Opakovane si vedome spúšťame stresové reakcie, neústále sa vraciame k nepríjemnej situácii...

Iste to poznáte, už len pri spomienke na nepríjemnú situáciu sa nám zvyšuje tlak krvi. A tak niet divu, že pri čítaní klasickej literatúry, pri sledovaní starších filmov vedome utekáme z reality. Dá sa to pochopiť, mnohí zatúžia po starých a pokojných časoch, keď sa cítili šťastní a spokojní.

Verím, že mi mladší čitatelia odpustia, keď poviem, že nebolo vždy tomu tak, že by sa ľudia až v takej miere, ako dnes zaoberali otázkami nepriaznivých medziľudských vzťahov. Kriminalita a korupcia, tieto pojmy sa vyskytovali oveľa zriedkavejšie, ako je tomu dnes. A mnohí ich možno ani nepoznali. Čo myslíte môžeme takýchto ľudí považovať za staromódnych? Ja osobne si myslím, že nie. Veď oni len túžia po pokojnejšom a možno i jednoduchšom živote. Možno je to život bez blahobytu, ale aj bez "okov blahobytu," ktoré ľudí často zvierajú.

Isteže peniaze k životu nevyhnutne potrebujeme, ale neuznávam, ani plytvanie, či zbytočné odkladanie starých a nepotrebných vecí. Teda vecí, ktoré zbytočne "pohlcujú" našu energiu.

Ja mám takú zásadu, že sa zbavím, všetkého, čo som aspoň jeden rok nepotrebovala. Zbavím sa veci, ktoré mi už nerobia žiadnu službu a nerobia mi už ani žiadnu radosť. Jesenná a jarná výmena šatníka je na to ideálna príležitosť. Ak by som predsa nad niečím stála a nevedela sa s tým rozlúčiť, vtedy si spomeniem na slová filozofa Sokratesa "S potešením zisťujem, koľko je na svete vecí, ktoré nepotrebujem." Nie sú to len slová, je to fakt. Veľa veci nám zaberá životný priestor a okráda nás o energiu. Nepovedzte mi, že to nefunguje. Nepovedzte, že nepoznáte ten príjemný pocit, oslobodzujúci pocit, ktorý sa dostaví po veľkom upratovaní.

Šetrime si svoju energiu. Je veľa spôsobov, ako sa zbaviť "zlodejov energie" a v konečnom dôsledku podporiť svoje zdravie. Využime krásne jesené dni na prechádzky v prírode, predlžujúce večery zase využime na meditácie, čítanie alebo jednoducho na príjemné posedenie s priateľmi. Človek je tvorcom vlastnej nálady, organizmus si sám produkuje látky, ktoré ovlyvňujú naše prežívanie, ibaže mu treba trochu pomôcť. Toto všetko môže znížiť naše vnútorné napätie a nakumolovať v nás pozitívnu energiu. Tak prečo to neskúsiť?

Ponúkam pár záberov z mojej jesennej prechádzky, verím, že urobia radosť aj vám, pripadne vás aj pozitívne naladia.

2_zahon.jpg

Tak toto sú ešte rozkvitnuté záhony v našej záhradke

6_zasnezene_kopce.jpg

A toto je zase pohľad na vzdialené,  ale už na zasnežené kopce

4_Okolie.jpg

 

Tu ponúkam vyhľad na  časť mesta, od chatky je nádherný výhľad na celé

mesto

5_Okolie.jpg

Dobre pozerajte, čosi z pozad stromov príde až k naším záhradám...

7_Ovce.jpg

Už vidíte? No predsa ovečky, aj v tomto čase si na lúkach nájdu dosť potravy

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?