Bylinky pre zdravie na celý rok...

Autor: Anna Čunderlíková | 6.11.2011 o 9:38 | (upravené 6.11.2011 o 9:53) Karma článku: 7,93 | Prečítané:  669x

Nepoviem nič nové, ale je to tak, že väčšina z nás sa odkláňa od prírodného spôsobu života. Nesprávnou životosprávou sme si privodila a privádzame rôzne choroby. Ak je pravda, že na „každú chorobu vyrástla bylina,“ potom je čas vrátiť sa k prírode a poznávať silu byliniek. Dr.Ulf Böhmig, rakúsky odborník v oblasti liečivých rastlín odporúča pre podporu zdravia užívať v priebehu roka 8 štandardných byliniek. Poďme ich spoznať...

Týchto osem byliniek má zabezpečiť účinné odplavovanie splodín látkovej výmeny a tak napomáhať regenerácií organizmu.. Medzi týchto osem najdôležitejších bylín zaradil

  • Na jar pŕhľavu a kostihoj

  • Na leto mätu piepornú a púpavu

  • Na jeseň myší chvost obyčajný a valeriánu lekársku

  • Na zimu zemežlč a ibiš lekársky

V čase od 6. marca do 21. marca sa má piť denne jedna až dve šálky čaju z pŕhľavy na vyplavovanie splodín látkovej výmeny. Pomáha pri ochoreniach pečene, žlčníka, podžalúdkovej žľazy, ľadvín, čriev, proti dne, reumatizmu, chorobám krvi a proti kožným chorobám.

1Prhlava.jpg

V čase od 22. marca do 6. apríla sa pije čaj z kostihoja lekárskeho, ktorí pôsobí na obnovu síl organizmu, tvorbu kostí a posilňuje nervy.

4Koren_kostihoja.jpg

V čase od 7 apríla do 21 júna by sa mal byť čaj z mäty piepornej. Ovplyvňuje vylučovanie, pôsobí proti bolestiam hlavy, kašľu a proti žalúdočným a črevným problémom.

3Mata_pieporna.jpg

V čase od 22. júna do 6. júla sa odporúča denne čaj z koreň púpavy. Celkovo povzbudzuje, zbavuje organizmus toxických splodín látkovej výmeny a pôsobí priaznivo na pľúca, pečeň, žlčník, ľadviny , zažívací trakt a pri ochoreniach kože.

5Koren_pupavy.jpg

V čase od 7. júla do 21. septembra sa pije čaj z myšieho chvosta obyčajného, urýchľuje vylučovanie, posilňuje nervy. Pôsobí aj proti žalúdočným, žlčníkovým ťažkostiam a ženským chorobám.

6Mysi_chvost.jpg

V čase od 22. septembra do 6. októbra je regeneračným čajom čaj z koreňa valeriány lekárskej. Uvoľňuje kŕče v žalúdočnej oblasti a črevách, pomáha proti stavom vyčerpanosti, nespavosti a zvýšenej nervozite.

7_Valerina.jpg

V čase od 7 októbra do 21 decembra sa pije čaj zo zemežlče. Podporuje vyplavovanie toxických látok látkovej výmeny, povzbudzuje krvný obeh, prečisťuje krv a pomáha pri trávení mastných jedál.

8Zemezlc.jpg

V čase od 22.decembra do 6. januára je na rade denné pitie čaju z koreňa ibišteka lekárskeho. Regeneruje a pomáha proti infekčným chorobám, posilňuje zrak a pôsobí priaznivo na dýchacie cesty.

9Ibistek.jpg

Je na nás, či sa rozhodneme pre pestovanie liečivých rastlín, pre zber liečivých rastlín z prírody alebo si kúpime čaje v lekárni. Dôležité je pre seba a svoje zdravie niečo pozitívne urobiť a pokiaľ sa dá, a zdravotný stav to dovolí nahradiť chémiu bylinkami. Pravda nie za každú cenu. Ja uprednostňujem liečivé bylinky skôr ako prevenciu. A čo vy? Aké máte skúsenosti s liečivými bylinami? Podeľte sa o ne s nami, veď nie nadarmo sa hovorí „ veľa ľudí, veľa vie."

Foto:zdroj internet

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?