Anjeli stoja pri nás...

Autor: Anna Čunderlíková | 29.11.2011 o 11:20 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  376x

Kto by nechcel prežiť život s anjelskou ľahkosťou? Kto by nechcel mať takého vynikajúceho spoluherca vo filme svojho života, ktorému sa hovorí anjel? Takmer vo všetkých náboženstvách a kultúrach sa nachádzajú poslovia medzi Božstvom a človekom. Tak prečo tomu neveriť...?

Svet nikdy nebol, a snáď ani nebude pre človeka ľahký. Pri riešení problémov nám pomáha rozum, logika, ale i intuícia a fantázia. Zvykne sa hovoriť, že je „niečo medzi zemou a nebom" a mnohí tomu aj veríme. Aby náš svet, ten viditeľný bol znesiteľný často upierame svoj zrak, svoje prosby k svetu neviditeľnému, do ktorého sú zaraďovaní aj anjeli. Niekto viac, niekto menej a niekto tomu neverí vôbec. Sme slobodní ľudia a tak máme na to plné právo.

Ak sme v minulosti počuli niečo o anjeloch spravidla sa to viaže na naše detstvo. Aj ja si spomínam, ako mi rodičia a starí rodičia hovorili o anjeloch. Vnímala som to, ako krásnu rozprávku. Možno aj preto, lebo každá rozprávka pred spaním nakoniec skončila modličkou: „Anjeličku môj strážničku opatruj moju dušičku, opatruj ju vo dne v noci a buď mi vždy na pomoci.." Pri posteli som mala krásny obrázok plavovlasého dievčatka prechádzajúce cez lavičku a nad ňou anjel s rozprestretými krídlami.." Zadívala som na obrázok a o chvíľu som spala.

Dnes je k dispozícii nesmierne množstvo literatúry, dokonca i jedna televízna relácia nesie vo svojom názve slovo „anjel." Často som sa zamýšľala na tým, ako je to zariadené, ak už dieťa pri narodení dostáva svojho anjela strážneho. Podľa tejto teórie nás anjel strážny prevádza po celý život, či si to uvedomujeme alebo nie. Je pri nás každú sekundu, každú minútu, každú hodinu, teda po celý náš život. Anjel strážny je našim učiteľom, poradcom a ochrancom. Takto to funguje vtedy, ak o pomoc požiadame, lebo anjeli údajne nedokážu ovplyvniť našu slobodnú vôľu. Musíme chcieť, musíme ich o pomoc požiadať...

Hovorí sa, že anjeli stoja pri nás... Prečo ich potom nevidíme? Určite si každý z nás položil aj takúto otázku. Bolo by to zrejme na veľkú diskusiu chcieť vedieť, kto má pravdu. Sú to tí, čo veria aj na mimozmyslové vnímanie, alebo sú to tí, čo označujú za reálny len hmotný svet?

Na druhej strane aj hviezdy svietia na oblohe cez deň a predsa ich počas dňa nevidíme, tak ako v noci, pretože slnko je silnejšie. A tak zrejme nepočujeme, ani vnútorný hlas a posolstvo anjelov lebo rozum je až príliš silný a hlasný... Tak prečo neveriť na anjelov?

Nechcem nikoho pomýliť v jeho zmýšľaní. Ibaže tiež je pravda, že všetci v niečo veríme. Viera nás často drží, ako sa hovorí „nad vodou..." Viera v čokoľvek v lásku, pravdu, v spravodlivosť... Tak nakoniec prečo nie aj viera v anjelov?

Veľa ľudí hovorí o tom, ako zažili rôzne tajomné situácie, pri ktorých mrazenie prechádza celým telom. Často sú to nezvyčajné príbehy, citlivé príbehy, ktoré „potvrdzujú," že predsa existuje niečo medzi nebom a zemou. V okamihu sekundy ich život získal nový smer, nový rozmer... Aj ja mám takú skúsenosť, viem o čom hovorím. Možno ste aj vy stretli stretli človeka, ktorý vás významne ovplyvnil, nasmeroval ochránil... Možno to bolo šťastie, možno to bol osud a možno si jednoducho povieme „stretol, stretla som anjela." Hovorí sa, že s najväčšou pravdepodobnosťou predpoklad na spojenie s anjelmi majú ľudia, ktorí sa snažia o čistotu myšlienok a riadia sa svedomím. Tak prečo to neskúsiť! Máte zážitky, o ktoré sa chcete podeliť? Myslím si, že aj tu je na to  priestor...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?