Hľadanie dokonalosti ...

Autor: Anna Čunderlíková | 9.12.2011 o 13:30 | Karma článku: 7,22 | Prečítané:  548x

Kto by nechcel nájsť „dokonalosť?" Určite to poznáte z vlastnej skúsenosti, či zo skúsenosti partnera, priateľa alebo známych. Myslím, že budete so mnou súhlasiť, ak poviem, že je rozdiel nájsť niečo, čo nám robí radosť, čo nás uspokojuje a nájsť „dokonalosť." Osobne si myslím, že uspokojivé veci existujú, kým dokonalé, asi ťažko. I keď to vieme, uvedomujeme si to, napriek tomu hľadáme „dokonalého pána, dokonalú dámu." Ibaže to bude skôr utópia. Navyše hľadanie „dokonalosti" môže a nemusí vždy skončiť úspešne. Osobitne dôležité je priznať si to práve v partnerských vzťahoch. Svoje o tom vie aj Valéria...

Veľmi som sa pobavila, keď mi Valéria rozprávala, ako hľadala svojho „dokonalého." Žila spoločne so svojim priateľom viac, ako desať mesiacov. Stále si kládla otázku, či sa rozhodla správne. Raz bola presvedčená, že je práve on ten pravý, že je najlepší človek, akého poznala, ale na druhej strane „bol nemierny bordelár" a navyše mu vraj nesmierne smrdeli nohy. „Nemôžem povedať, že sa o ne nestaral, na hygienu určite dbal," hovorila Valéria, ale „keď sa vyzul v jeho prítomnosti sa nedalo vydržať," dodala jedným dychom. Valéria je pravý opak svojho partnera. „Puntičkár," všetko musí byť na svojom mieste. Ak nie, „oheň je na streche." Nakoniec i tak všetko po ňom zbierala, ukladala...

Celú situáciu Valéria popísala nasledovne: „Byt bol plný rôznych článkov a dezodorantov, či iných prostriedkov, ktoré mali napomôcť jeho boju so zápachom nôh.

„Desila som sa isť s ním na návštevu, keď sa tak stalo, v duchu som si želala,  aby sa nemusel vyzuť..."

„Nakoniec všetko má svoje riešenie," uzavrela rozprávanie Valéria. A zároveň dodala:

„Upokojovala som sa každým dňom a snažila som sa vidieť, len dobré vlastnosti svojho partnera."

Valéria je počítačová programátorka, čakal ju mesačný pobyt v Holandsku. Nebolo to jednoduché rozhodovanie. Od kedy žili spolu, neboli od seba, ani týždeň, nie to ešte mesiac. Ponuka bola zaujímavá a tak si Valéria povedala: „všetko zlé je na niečo dobré, čas preverí náš vzťah" a odcestovala.

I keď boli priebežne v kontakte, osobné stretnutie po návrate malo svoje čaro. Valéria počula nádherné slová, ako veľmi priateľovi chýbala, že to bol jeho najdlhší mesiac v živote.

„Bolo to od neho veľmi milé, tiež som si za ten mesiac uvedomila, ako veľmi svojho priateľa ľúbim," spomína na svoj návrat Valéria. A čuduj sa svete, priateľ aj „upratoval," spokojne konštatovala Valéria. Nebolo to celkom podľa jej predstavy, ale snaha bola a veľká. A starostlivosť o nohy? Zháňala  možné i nemožné. Nakoniec pomohli rady babičiek, ktoré chystali dedom kúpeľ z čerstvých gaštanových listov a dubovej kôry. Valéria akceptuje partnerov každodenný „rituál." Zároveň dodáva: „Myslím, že sme domácnosťou, ktorá spotrebuje najviac soli a octu na osobu." Roztok 1/2 šálky soli, 1/2 šálky octu a 2 šálky vody pomáha celkom účinne.

Ako hodnotí Valéria situáciu dnes? „Občas treba zo „svojho upustiť," z času na čas treba byť možno slepý a hluchý a v mojom prípade bez čuchu," dodáva s úsmevom.

"A niekedy možno stačí veci a javy jednoducho pomenovať pravým menom a vyriešiť."

K takémuto poznaniu prišla Valéria pri hľadaní svojho „dokonalého pána." Nedá sa s ňou nesúhlasiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?