Na slovíčko, prosím... (14)

Autor: Anna Čunderlíková | 29.1.2012 o 11:58 | Karma článku: 7,28 | Prečítané:  318x

Právo na výber máme všetci. Je na nás, ako sa v tej-ktorej situácii rozhodneme. Nikto nám nemôže, ak nechceme, nič vnútiť. Ani ja nemám v úmysle nikomu nič vnucovať. Ale ak môj článok niekoho osloví, zamyslí sa nad jeho obsahom, určite ma to poteší. Nechcem vymýšľať vymyslené. Rada však hľadám myšlienky slávnych osobností, rada hľadám vhodné slová a pomocou nich vyjadrujem svoj názor a svoj postoj k danej téme. A tak pre tých, čo majú rovnaký záujem, ako ja prichádzam opäť s myšlienkou „ Na slovíčko, prosím...“

Na začiatok, ako inak, opäť si pomôžem jedným príbehom, ktorý ma oslovil. Nikdy sa nepasujem za autora cudzích myšlienok, len si nimi pomáham a odrážam sa k danej téme. Či je v mojich článkoch pravda alebo pseudo-pravda nechám na vaše posúdenie.

Jeden z bratov uvidel na oblohe letieť kačicu. Zatiaľ, čo sa pripravoval k tetive priložiť šíp, povedal: „Keď ju zostrelím, uvarím si ju." - Bolo by lepšie upiecť ju, povedal druhý brat. Začali sa hádať a hádali sa veľmi dlho. Nie a nie sa dohodnúť, čo bude lepšie. Nakoniec sa vydali za otcom a ten navrhol, aby jednu polovicu kačky uvarili a druhú upiekli. Tak bol spor vyriešený a bratia išli divokú kačku zostreli. Ale kdeže, kačka už dávno odletela preč!"

Takýchto „bratov" je nesmierne veľa. Mnohí až príliš často a príliš dlho uvažujeme a zaoberáme sa malichernosťami a pritom nám „uletí" skvelá príležitosť. Myslím si, že dnešný život nie je len o peniazoch i keď bez peňazí sa ťažko sa žije.

Isteže, peniaze sú dôležité, ale aj strata skutočných hodnôt sa nám môžem vypomstiť. Navrhujem zatvorme na chvíľu svoje oči a precíťme chvíle svojim srdcom.

Neviem, ako vy, ale ja osobne nedám dopustiť na priateľstvo. Priateľstvo považujem vo svojom živote za veľmi dôležité, myslím tým naozajstné priateľstvo. Nezáleží na tom, či ide o muža, ženu, či ide o mladého alebo staršieho človeka. Záleží na jeho srdci. Priateľstvo, ktoré vydrží napriek nepriazni osudu, ktoré jeden, či druhý z nich prežíva je naozajstné priateľstvo. Priateľstvo je teda veľká vzácnosť...

Či si to uvedomuje, či nie, priatelia ovplyvňujú vnímanie nášho pocitu šťastia. Ak niekto povie, že nepotrebuje nikoho, nemyslím si, že hovorí pravdu. Je to veľký sebaklam.

Skúste sa zamyslieť nad týmito pár vetami, skúste si zrekapitulovať, či ste neurobili takú chybu, ako títo dvaja bratia, či ste priateľku, priateľa nestratili pre zaváhanie alebo pre malicherný spor.

Ak vám tieto riadky niečo pripomenuli, nezaváhajte oslovte svojich priateľov, povedzte im, aký sú pre vás dôležitý, alebo im to dajte vedieť, jednoducho, vašim postojom. Čím skôr to urobíte, tým lepšie. Čas môže pracovať proti nám.  Nájsť dobrého priateľa nie nič všedné, priateľstvo je vzácnosť. Aj vy to tak cítite?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?