Myslieť treba srdcom a lásku rozdávať s rozumom ....

Autor: Anna Čunderlíková | 21.4.2012 o 11:28 | Karma článku: 11,16 | Prečítané:  638x

Nič nestíham, na nič nemám čas... S takýmto pocitom žijeme až príliš často. Nie je to však v tom, že nemáme čas, skôr je to v tom, že  si čas nevieme jednoducho nájsť. Dôverne to poznám...

Bolo obdobie, keď som pracovala mimo centra mesta, ale vždy som si našla čas zájsť do sauny. Saunu som navštevovala pravidelne, raz týždenne. Po čase som začala pracovať v centre mesta, dokonca blízko sauny, ale do sauny som prestala chodiť. Pracovala som približne s rovnakým pracovným nasadením, dokonca bližšie k saune a „čas som zrazu nemala." Čas bol rovnaký, len som ho mala inak zorganizovaný. Preorganizovala som si čas a vrátila som sa k saunovaniu. Určite teraz napadlo niečo aj vás. Spomenuli ste si na to, ako ste aj vy  zápasili s časom?

Určite mi dáte za pravdu, že „čas si nájdeme vždy, keď chceme."  Toto bola len moja sauna, ktorá je síce dôležitá pre podporu zdravia, ibaže sú aj iné, dôležité veci. Často nemáme čas, alebo si ho nevieme nájsť pre ľudí, ktorí by mali byť pre nás najdôležitejší.

Na lavičke v parku od jari do jesene  pravidelne stretáva milú pani. Vždy sa pri nej zastavím a niekedy si i prisadnem. Rada sa započúvam do jej múdrych slov, rada prijmem užitočné rady.

I keď sa snaží, čo najmenej na sebe dať poznať, z jej oči, z jej pohľadu sa dá odčítať smútok. Jej oči vypovedajú o samote, ktorú žije. Manžel jej zomrel pred pár rokmi. A deti? Žijú v tom istom meste, no „na nič nemajú čas, nič nestíhajú..." tak ich ospravedlňuje ich matka. Pani často a sláskou spomína na časy, ako sa sama  starala o svojich rodičov. Určite bola dobrým príkladom pre svoje deti. A predsa... nedostáva sa jej takej pozornosti, ako by si zaslúžila. V Jej slovách cítiť clivotu, ktorá vychádza z jej veľkej osamelosti.

Tak rada by som jej pomohla, tak rada by som zmiernila osamelosť jej duše, ibaže prítomnosť a lásku jej deti jej nikto nenahradí.

Ak  vám tento príbeh, čo i len trochu pripomenul podobnú situáciu, spomeňte si prosím aj na tieto slová: „Myslieť treba srdcom a lásku rozdávať s rozumom." Potom sa nám určite nestane niečo také, že nebudeme mať čas na ľudí, ktorí sú pre nás dôležití... Aj pri veľkom zaneprázdnení budeme na nich myslieť a zorganizujeme si čas tak, aby sme rozdávali a v prípade rodičov vracali ten krásny cit, ktorému hovoríme láska.

Foto perex, zdroj: internet

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?