Na slovíčko, prosím...(18)

Autor: Anna Čunderlíková | 25.4.2012 o 9:04 | Karma článku: 7,47 | Prečítané:  519x

Viete si predstaviť, ako by sme kráčali, keby sme si obuli právu topánku na ľavú nohu? Spokojní by sme neboli. Často počúvame, ako sú ľudia veľmi nespokojní. Nepáči sa im to, či ono. Ak im poskytneme príležitosť, „nadhodíme tému,“ spustia guľomet sťažností, kto je za jeho, našu, vašu situáciu zodpovedný. Keď sa opýtame, čo urobili oni, prípadne, ako by  situáciu riešili,  sú v koncoch, reč stratia....

Neviem, ako Vám, ale mne takýto ľudia pripadajú, že si obuli pravú topánku na ľavú nohu. Tak uznajte, ako ďaleko  zájde človek v takýchto topánkach!

Pravda existovali a budú existovať veci a situácie, ktorým dávame prednosť. Tiež sú také veci a situácie, ktorým sa vyhýbame. To je prirodzené.  Ibaže, tiež je pravda, že si často zatvárame dvere tým, že používame  slovo „nikdy." Určite poznáte to staré známe: „Nikdy nehovor nikdy!" Tieto vyslovené slová nám potom nedávajú, resp. nás oberajú o možnosť vyrovnať sa s nepredvídateľnými udalosťami a okolnosťami. A to my predsa nechceme! Nepriaznivé situácie treba zmeniť.

Pri tejto príležitosti som si spomenula na pekné myšlienky, ku  ktorým žiaľ neviem priradiť autora. Myslím, že stojí za to pripomenúť ich:

„Bože daj mi pokoj mysle, daj aby som prijala všetko, čo nemôžem zmeniť, odvahu, aby som zmenila všetko, čo zmeniť môžem a múdrosť, aby som rozoznala jedno od druhého."

Je v tom veľký kus pravdy. Tiež je dobre čo-to odpozorovať aj z prírody. Taký klokan sa pohybuje  dopredu, nikdy nie späť. U hada zase pozorujeme časté zvliekanie kože... Mali by sme isť dopredu, ako klokan a poodhadzovať staré myšlienky, zvyky a názory, ako had kožu. Uvedomujem si, že nie je ľahké nechať niektoré veci za sebou, ako sa hovorí „hodiť ich za hlavu". Ak sa nám to podarí potom rozhodne kráčame životom v pohodlných a v správne obutých  topánkach.

Želám vám, aby ste životom kráčali ľahko, aby ste našli odvahu zmeniť všetko, čo zmeniť môžete, na čo máte vplyv a múdrosť, aby ste vedeli, kedy je ten správny čas na zmenu.

Foto perex, zdroj internet

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?