Láska....

Autor: Anna Čunderlíková | 23.7.2012 o 11:27 | Karma článku: 9,10 | Prečítané:  588x

Láska môže mať veľa podôb. Láska k ľuďom, láska k rodičom, láska k deťom, láska k prírode, láska k národu, láska k Bohu... Nech je to láska ku komukoľvek, či ku čomukoľvek vždy ide stav krásneho citového rozpoloženia. Láska je cit všeľudský, všetci sme prístupní láske, každý z nás má svoje jedinečné a neopakovateľné skúsenosti. Rozdiel je len v  našom prežívaní. Rozdiel je v tom, ako dokážeme lásku dávať i prijímať.  Rada som poslom „dobrých správ," ktoré dokážu navodiť príjemnú a láskyplnú atmosféru. Ak máte čas a chuť, zastavte sa prosím na chvíľu...

Obdivujem ľudí, ktorí dostali do vienka od Pán Boha, či od prírody dar vyjadrovať svoje pocity vo veršoch. To, čo cítia, to čo nám ponúkajú vychádza hlboko z ich srdca. Rada siahnem po poézii, rada sa zastavím, „pozdržím si na chvíľu čas," a trochu sa s autorom „zasnívam." Hoci to býva pekná chvíľa, urobím tak vždy, len na moment. Nech by bol sen akokoľvek krásny, usilujem sa vrátiť späť, a stáť pevnými nohami na zemi. Sen je sen, nemôže byť predsa skutočnejší, než skutočnosť sama.

 

Nepovedzte, že to tak necítite aj vy, veď máme spoločný základ.  Skôr ako sa dieťa naučí hovoriť, jeho prirodzenou vlastnosťou je milovať a byť šťastným. Možno je to preto, lebo vnútorný život dieťaťa je riadený výlučne inštinktmi a emóciami. Bolo by fajn, keby niektoré vlastnosti zostali v nás po celý život. Veď, kto by si z nás neprial, aby sme v láske na tento svet prichádzali a v láske z neho aj odchádzali.

 

Pravda je taká, že vekom sa infikujeme rôznymi „informáciami," ktoré lásku v nás  často potláčajú. Aj keď poznáme tieto a podobné slová, predsa ich nepoužívame tak často, ako by si zaslúžili. Alebo že by predsa?

 

„Zo srdca niečo, nikomu želám."

„Hovorím niečo od srdca."

„Mám srdce na dlani."

 

Zastávam názor(sama to aj praktizujem), že človek musí mať svoje sny. Musí vedieť alebo sa aspoň o to usilovať, ako si sny splniť. Všetko treba s mierou. Pravda je tiež taká, že život treba predovšetkým prežiť, nie presnívať. Ak sme sa rozhodli snívať s otvorenými očami, mal by to byť taký sen, aby bol čo najmenej odrhnutý od nášho reálneho života. A to sa týka aj lásky. Lásku si nemožno vynútiť..., keď nastane správny čas, láska príde sama. Žiaľ, poznám dosť ľudí, ktorých „vysnívaná  láska" postavila mimo reálny život.

 

Teraz si možno poviete. Nič nie je biele ani čierne. Máte pravdu. Ako by sme  si vedeli vážiť lásku, keby by sme nepoznali sklamanie z lásky.  Aj to patrí k životu. Lásku si však môžeme pestovať... Tento krásny cit nie je  len pre  mladých. Láska kvitne v každom veku... Často počujem, ako starší manželia hovoria, že vekom im zostala už len  úcta. Možno, ale aj tá úcta má iste  základy v láske, ktorú spolu prežili. Nezrodila sa len tak, z ničoho-nič. Ľudia, ktorých sa akýmkoľvek spôsobom láska dotýka, sú tolerantnejší, láskavejší, krajší... Nezvykneme vari hovoriť: „Ako si opeknel/a/, nie si náhodou zaľúbený/a/?" Kdesi som čítala, že myslenie, jednanie, umenie a láska sú štyri základne aspekty ľudského života. Láska...  mohli by sme pokračovať ďalej, lebo láska je téma večná. Toto bolo len jedno zamyslenie. Dovoľte aby som ho ukončila slovami Alberta Einsteina:

 

" Jedna osoba nemôže zmeniť svet, ale ty môžeš zmeniť celý svet jednej osobe."

No povedzte, nestojí to za zamyslenie? Urobme si život krajším, určité máme niekoho komu možeme pomocť "zmeniť svet."  Ako...? To  už je v rukách každého z nás.

Želám vám krásny vstup no nového týždňa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?