Termálne kúpalisko Podhájska trochu inak...

Autor: Anna Čunderlíková | 3.8.2012 o 14:10 | Karma článku: 9,00 | Prečítané:  2185x

V horúcom lete takmer všetci vyhľadávame vodu. Je to tak, leto je nevyhnutne spojené s vodou a kúpaním. Niekto má rád more, iný dá prednosť jazerám, či prírodným kúpaliskách, ďalší možno uprednostnia návštevu Wellness centra. Každý podľa chuti a samozrejme aj podľa finančných možností. Ja má rada, okrem iných možností, aj vodu v Podhájskej, oceňujem jej liečivé účinky. Táto voda je svojim zložením prirovnávaná k vode Mŕtveho mora. O Podhájskej som v súvislosti s liečivými účinkami už písala. Teraz ma zaujali sochy, ktoré sú súčasťou areálu a spríjemňujú pobyt návštevníkom termálneho kúpaliska. Ak máte chuť, zostaňte ešte chvíľu so mnou. Ponúkam niektoré z nich, ktoré som si pri ostatnom pobyte v Podhájskej vyfotografovala.

Do Podhájskej som sa tento raz vybrala a pekný deň som prežila so svojou dlhoročnou priateľkou Vierkou. Spoznali sme krátko po nástupe do zamestnania, od samého začiatku sme mali veľa spoločného, a tak nie div, že sme trávili veľa spoločných chvíľ. Okrem spoločného povolania, čo nebolo ani tak povolanie, ako skôr poslanie, nás spájala  najmä návšteva kultúrnych podujatí a turistika. Na chvíľu nás život rozdelil, ja som určitú dobu pracovala mimo bydliska, a tak možností na stretávanie bolo  stále menej a menej. Nezabudli sme sa na seba. Hovorí sa, že ak sa ľudia stretnú je to určitý dôvod.  Človek nikdy nevie... Aj nás opakovane spojila náhoda. Stretli sme sa v prvom ročníku štúdia na Univerzite tretieho veku a odvtedy sa opäť pravidelne stretávame. Aj v našom prípade platí, že „Skutočné priateľstvo je ako svätojánska muška, čím väčšia je tma okolo, tým viac svieti."

V Podhájskej sa páčilo aj Vierke. Obidve nás zaujali aj sochy. Obišli sme takmer celý areál, prechádzali sme od sochy - ku soche a fotografovali. Nie vždy sa na podarilo zachytiť  sochu osamote, ľudí tam bolo veru veľa. Niektorí len okolo nich prechádzali, iní sa pri nich fotografovali..., no niečo sa predsa podarilo.  Dúfam, že fotografie oslovia aj  vás...

1_sova.jpg

 

2_dama.jpg

3_anticka_socha.jpg

4_morsky_konik.jpg

6_gitara.jpg

7_vodnik.jpg

8_aqmarin.jpg

9_v_parku.jpg

10_cert.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?