Slovenské more v Rapovciach...

Autor: Anna Čunderlíková | 23.8.2012 o 13:33 | Karma článku: 9,08 | Prečítané:  2351x

5. júla tohto roku bolo neďaleko Lučenca otvorené nové termálne kúpalisko. Možno to viete, možno nie. Vychádzam z toho, že ešte veľa ľudí  z môjho okolia touto informáciou nedisponuje. Názory tých, ktorí kúpalisko navštívili sa rôznia, aj preto som sa rozhodla získať osobné skúsenosti. Vari sa nehovorí, že „lepšie je raz vidieť, ako sto krát počuť?" Ak máte záujem zastavte sa, prečítajte si, aký dojem na mňa a na moje priateľky zanechala návšteva termálneho kúpaliska v Rapovciach.

Na návštevu kúpaliska sme si vybrali piatok 17. augusta. Predpoveď počasia bola priaznivá, ibaže nezodpovedala realite. Ráno bola obloha zatiahnutá a začal padať drobný dážď. Vychystané sme boli, tak sme si povedali, "uvidíme, čo deň dá..." Potvrdilo sa staré známe, že „všetko zlé je na niečo dobré." Slniečko síce nesvietilo, ale teplo bolo. Takých "odvážnych," ako my bolo v to predpoludnie pomenej, bazény boli takmer voľné. A  to bola príležitosť vyskúšať si ich všetky, vrátane všetkých bublinkovačov a trysiek, ktoré majú v spojení s termálnou vodou naozaj výborný relaxačný účinok, príjemne masírujú a uvoľnia svaly. Bolo nám fajn. Okolo obeda sa slniečko predsa ukázalo a kúpalisko sa postupne zaplnilo. Dostať sa k tryske už nebolo, až tak jednoduché. Kúpalisko má kapacitu 300 návštevníkov, od miestnych sme sa dozvedeli, že boli dni, kedy bola kapacita naplnená natoľko, že  na kúpalisko vpúšťali nových návštevníkov, iba vtedy, keď niektorí odchádzali.

Z dostupných zdrojov sa dozvedáme, že ide o reliktnú číru slanú vodu, veľmi podobnú morskej, údajne je pozostatkom mora spred dvadsať miliónov rokov. Voda má teplotu 38°C a vyviera z 1 500 metrovej hĺbky,  podľa všetkého patrí k najslanším vodám na Slovensku. Z vývesných, informačných tabúľ je zrejme, že voda má priaznivé účinky na reumu, dnu, kožné choroby, na choroby kĺbov a vhodná je aj na vnútorné užitie. Niektorí návštevníci sa celkom radi podelili o svoje skúsenosti, všetky boli pozitívne, čo podporilo našu dôveru v silu tejto vody.

Pôvodne to mal byť veľký aquapark Novolandia, prekazila to, ako veľa ďalších dobrých vecí na Slovensku, hospodárska kríza. Ak by ste čakali niečo luxusné, budete zrejme sklamaní, kúpalisko je vybudované na „zelenej lúke." Ale tí, vrátane mňa, ktorí termálne kúpalisko navštívili sú určite vďační aj za tri bazény, ktoré sú k dispozícii. Želáme prevádzkovateľom, ale tiež aj sami sebe, aby vo výstavbe aquaparku úspešne pokračovali.

Čo  sme teda mali k dispozícii?

Sedací bazén vybavený bulinkovačmi a tryskami. Okolo celého sedacieho bazénu sú  k dispozícii  miesta na sedenie, dokonca i na  ležanie. Pred prudkým slniečkom ochránia návštevníkov sedacieho kúpeľa slnečníky umiestnené po vnútornom okraji bazéna.

Ďalším bazénom je  bazén plavecký , ktorý má veľmi zaujímavý a má atypický tvar. Bazén je dlhý  50 m  a široký 8 m.

Samozrejme, že nemôže chýbať  detský bazén  s atrakciami pre najmenších návštevníkov kúpaliska. Rodičia mali možnosť zveriť svoje deti animátorom, ktorí mali pre nich pripravený zaujímavý program.

Návštevníci kúpaliska si môžu za poplatok prenajať skrinku na úschovu osobných vecí, lehátka i slnečníky. Pre obyvateľov Lučenca a blízkeho okolia je iste zaujímavé aj večerné kúpanie.

Ako sme cítil na návšteve kúpaliska my? Už pri príchode na kúpalisko nás privítali  príjemní zamestnanci, dostali sme všetky potrebné informácie a aj niečo navyše, a to sa týkalo výstavby kúpaliska a ďalších plánov budovania aquaparku. Možnosti stravovania sú tiež dobré, ceny primerané a personál veľmi ochotný.

My sa tam určite vrátime. A čo vy? Máte chuť overiť si moje informácie a prežiť jeden pekný deň na kúpalisku v Rapovciach?

 

PS: fotografie možno nie sú také, ako  by som chcela. V prvom rade som  sa snažila rešpektovať to, aby som pri fotografovaní nezasiahla niekomu priveľmi do jeho súkromia. Dúfam, že sa mi to podarilo.

3Rapovce.jpg

2Rapovce.jpg

 

1Rapovce.jpg

 

4Rapovce.jpg

5Rapovce.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?