Na slovíčko, prosím... (20)

Autor: Anna Čunderlíková | 9.1.2013 o 7:40 | Karma článku: 11,05 | Prečítané:  356x

Určite to poznáte. Ak nám niečo nejde povieme si: „stačí zmeniť smer." Ono sa to povie! Ten, kto neriadil loď, ani netuší, aké je to ťažké zmeniť smer. Keď kormidelník pohne kormidlom doľava, vzápätí musí prudko zatočiť doprava. Každý dobrý kormidelník to vie, a preto točí kormidlom s veľkou rozvahou...

Aj človek, či chce alebo nie, stáva sa kormidelníkom. V živote bývajú také situácie, ktoré vyžadujú naozaj majstrovský kúsok. Všetky trvalejšie zmeny vyžadujú rozvahu a vytrvalosť. Poznáte, to, čo stojí napríklad „prestať fajčiť, začať športovať, schudnúť..." Šťastní to ľudia, ktorí to nemuseli riešiť. Ak taká situácia nastane a človek sa  rozhodne pre zmenu,  potom oveľa je dôležitejšie toto rozhodnutie aj ustáť, zmenu uskutočniť, ba čo viac, pri tejto zmene natrvalo zostať.

Nepoznám takého človeka, ktorý by v živote nezažil okamihy, že by nepotreboval aspoň na chvíľu zmeniť smer pomysleného kormidla. Niekedy sa tak stane v zlomku sekundy. A preto určite  stojí za to stať sa dobrým kormidelníkom.

Ak  chceme radikálne zmeniť smerovanie svojho života skúsme sa najskôr zamyslieť, či takej zmene nezostane len prívlastok „radikálna zmena" a či zároveň získa aj prívlastok  „pozitívna zmena."Myslím, že stojí za to meniť život k lepšiemu.

Na prahu nového roka si dávame rôzne predsavzatia. Ale prečo len na začiatku roka? I tak ho mnohí  z nás nedodržia, čo tak urobiť zmenu hneď. Pravda záleží na každom z nás, či niečo potrebujeme zmeniť, či to vôbec chceme, alebo ostaneme šťastní pri tom čo máme.Myslím si, že keď nič iné, stojí to aspoň za úvahu .

Želám Vám, aby sme boli správnym kormidelníkom a aby sa vám darilo po celý rok 2013. Má byť rok plný porozumenia a lásky. Nech sa darí!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?