Korepetítor a ešte čosi viac...

Autor: Anna Čunderlíková | 9.2.2013 o 12:02 | Karma článku: 10,00 | Prečítané:  282x

Čas... keby som, tak mala čas. Niekedy sa človek aj pri najlepšej organizácii ocitne v úzkych. Mne sa takýto deň vyskytol 7. februára. Už dlhšiu dobu som mala kúpený lístok do divadla. Hosťovalo u nás divadlo A. Bagara z Nitry, s tragikomédiou Korepetítor - ouvertúra lásky pre ženu, muža a jeden klavír. Zároveň som dostala z Krajskej knižnice Ľ. Štúra pozvanie na stretnutie s MUDr. Eduardom Hurtom „O prírodných bytostiach a ich pôsobeniach." Obidve akcie boli pre mňa určitou výzvou. Tak som si povedala, že nebudem čas hľadať, jednoducho si ho urobím.

Prvá akcia znamenala pre mňa možnosť neobvyklého pohľad do „neviditeľného sveta." Rada siahnem po literatúre o anjeloch, či iných tajomstvách. Nie som sama, čitáreň knižnice bola plná. Prednáška, osobnosť lektora, ale ani spôsob prezentácie ma veľmi nezaujal. Je to vec názoru, iným sa možno páčil.

O niečo viac ma zaujali  práce výtvarníčky Jany Vozárikovej, ktorá sa  vo svojej tvorbe venuje prírodných bytostiam. Obrázky na mňa pôsobili milo a pozitívne. So súhlasom autorky som si urobila pár obrázkov, ktoré vám rada priblížim.

Vystava1.jpg

22.jpg

Vystava3.jpg

Oveľa väčším zážitkom tohto dňa bola pre mňa návšteva divadla. Tragikomédia plná napätia, sprevádzaná hudbou a absurdným humorom ma preniesla do iného sveta. Herecký koncert Evy Večerovej a Petra Marcina sa mi páčil. Dej, tak trochu, ako  iného sveta, ale predsa milý,  ľudsky a blízky. Klavirista sprevádza speváčku tridsať rokov, je zúfalo zamilovaný, ale svoje city tají. Neodváži sa je nič naznačiť.  Keď sa tak rozhodne vyberie si zrejme tú najnevhodnejšiu chvíľu. Z utiahnutého korepetítora sa stáva manipulátor. V určitých chvíľach si dokonca úlohy vymenia. Pôvodne skvelé milostné vyznanie vyznieva ako hrozba. Strach pred citmi sa mení na manipuláciu. Nakoniec sa korepetítor rád a dobrovoľne vrátil do svojho vysnívaného, platonického prežívania lásky k speváčke. Celý dej je sprevádzaný úžasnými bonmotmi. Odporúčam, ak budete mať príležitosť, pozrite si to.

Všetkým želám pohodový víkend!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?