10. ročník Európskeho pohára v chôdzi – 19.máj Dudince

Autor: Anna Čunderlíková | 21.5.2013 o 16:02 | Karma článku: 10,84 | Prečítané:  264x

Ako spojiť príjemné s užitočným?  Vždy sa nájde príležitosť. Rozhodne to neoľutoval nikto, kto využil takúto príležitosť v nedeľu 19. mája a navštívil kúpeľné mesto Dudince. Ja, moji priatelia a známi využili  sme príležitosť a prijali ponuku od  pani Danici Sokolíkovej, z Atletického klubu Danica Zvolen.

Povzbudili sme športovcom 10. ročníka Európskeho pohára v chôdzi. Úžasná atmosféra a príležitosť vidieť športov - chodeckú špičku,  ako napĺňajú svoje ambície. Spolu  pretekalo 292 chodcov z 9 krajín. Nebýva to často, mať príležitosť a zúčastniť sa takého podujatia. Aké boli výsledky? Takmer vo všetkých kategóriách  dominovali Rusi. A tak nás potešilo víťazstvo nášho  Mateja Tótha (3. miesto muži na 20 km). V súvislosti s jeho menom som zaznamenala otázku: „Žeby druhý Pribilinec?" Zaujímavá zhoda, keď sa Matej Tóth narodil Jozef Pribilinec triumfoval v nórskom Bergene na dvadsať kilometrov. Nuž, nech sa mu darí rovnako vynikajúco.

Povedala som, že sme  spojili príjemné s užitočným a tým užitočným bola  bezpochyby návšteva Vitálneho sveta-Wellnea v kúpeľnom dome Rubín. Prečo sme sa rozhodli pre Rubín? Anka, moja známa bola v Rubíne vo februári tohto roku, čerstvé zážitky, spokojnosť a príjemné spomienky. Nainfikovala aj nás a tak sme si z niekoľkých možností vybrali práve Rubín. Darmo, nie je na osobnú skúsenosť, ak je dobrá,  tak je to aj dobrá reklama.

Vstúpili sme teda do Vitálneho sveta - Wellnea,  využili  sme vírivku i  vírivý bazén s ohrievanou vodou, kde sme  si zaplávali.  Minerálny bazén s vynikajúcou liečivou vodou s ojedinelou kombináciou oxidu uhličitého a sírovodíka. Príjemné bolo využiť oddychovú zónu, kde sme ocenili najmä vyhrievané ležadlá. Vynikajúce prostredie a ústretový personál, potvrdil Ankine referencie. Ak sa rozhodnem pre klasickú kúpeľnú liečbu alebo víkendový pobyt, už dnes viem, že to  budú Dudince. Možno som inšpirovala aj vás a tak ešte pridám pár fotografii z pretekov a okolia.

Pretek_start.jpg

Pretek1_uprava.jpg

Pretek7_uprava.jpg

 

 

 

 

Pretek3_uprava.jpg

Park4_1.jpg

 

Partk5_3.jpg

Pramen3_2.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?