10. ročník Európskeho pohára v chôdzi – 19.máj Dudince

Autor: Anna Čunderlíková | 21.5.2013 o 16:02 | Karma článku: 10,84 | Prečítané:  286x

Ako spojiť príjemné s užitočným?  Vždy sa nájde príležitosť. Rozhodne to neoľutoval nikto, kto využil takúto príležitosť v nedeľu 19. mája a navštívil kúpeľné mesto Dudince. Ja, moji priatelia a známi využili  sme príležitosť a prijali ponuku od  pani Danici Sokolíkovej, z Atletického klubu Danica Zvolen.

Povzbudili sme športovcom 10. ročníka Európskeho pohára v chôdzi. Úžasná atmosféra a príležitosť vidieť športov - chodeckú špičku,  ako napĺňajú svoje ambície. Spolu  pretekalo 292 chodcov z 9 krajín. Nebýva to často, mať príležitosť a zúčastniť sa takého podujatia. Aké boli výsledky? Takmer vo všetkých kategóriách  dominovali Rusi. A tak nás potešilo víťazstvo nášho  Mateja Tótha (3. miesto muži na 20 km). V súvislosti s jeho menom som zaznamenala otázku: „Žeby druhý Pribilinec?" Zaujímavá zhoda, keď sa Matej Tóth narodil Jozef Pribilinec triumfoval v nórskom Bergene na dvadsať kilometrov. Nuž, nech sa mu darí rovnako vynikajúco.

Povedala som, že sme  spojili príjemné s užitočným a tým užitočným bola  bezpochyby návšteva Vitálneho sveta-Wellnea v kúpeľnom dome Rubín. Prečo sme sa rozhodli pre Rubín? Anka, moja známa bola v Rubíne vo februári tohto roku, čerstvé zážitky, spokojnosť a príjemné spomienky. Nainfikovala aj nás a tak sme si z niekoľkých možností vybrali práve Rubín. Darmo, nie je na osobnú skúsenosť, ak je dobrá,  tak je to aj dobrá reklama.

Vstúpili sme teda do Vitálneho sveta - Wellnea,  využili  sme vírivku i  vírivý bazén s ohrievanou vodou, kde sme  si zaplávali.  Minerálny bazén s vynikajúcou liečivou vodou s ojedinelou kombináciou oxidu uhličitého a sírovodíka. Príjemné bolo využiť oddychovú zónu, kde sme ocenili najmä vyhrievané ležadlá. Vynikajúce prostredie a ústretový personál, potvrdil Ankine referencie. Ak sa rozhodnem pre klasickú kúpeľnú liečbu alebo víkendový pobyt, už dnes viem, že to  budú Dudince. Možno som inšpirovala aj vás a tak ešte pridám pár fotografii z pretekov a okolia.

Pretek_start.jpg

Pretek1_uprava.jpg

Pretek7_uprava.jpg

 

 

 

 

Pretek3_uprava.jpg

Park4_1.jpg

 

Partk5_3.jpg

Pramen3_2.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?